streda, 6. júla 2011

Americký Phoenix zasiahla silná piesočná búrka

Tento rok sužujú Spojené štáty obzvlášť silné búrky, pričom sezóna tornád je najsmrteľnejšia za posledných šesť desaťročí.


Americké mesto Phoenix zasiahla v utorok 5. júla silná piesočná búrka.

WASHINGTON 6. júla (WEBNOVINY) - Americké mesto Phoenix zasiahla v utorok vo večerných hodinách silná piesočná búrka, ktorá prekryla slnko a postŕhala stĺpy elektrického vedenia, informovali miestne médiá. Podľa ich údajov bol oblak piesku 96,5 kilometra široký a sprevádzal ho vietor s rýchlosťou 96 kilometrov za hodinu. Americkí meteorológovia uviedli, že išlo o "veľmi veľkú a historickú piesočnú búrku". Tisíce ľudí ostali bez elektrickej energie, zranenia či obete však hlásené neboli.Stena z prachu sa prehnala aj mestami Tempe, Avondale a Scottsdale. Pre zlú viditeľnosť nemohli do Phoenixu odletieť žiadne lietadlá z letísk v Las Vegas alebo Los Angeles.

Tento rok sužujú Spojené štáty obzvlášť silné búrky, pričom sezóna tornád je najsmrteľnejšia za posledných šesť desaťročí. K týmto problémom pribudli tiež rozsiahle záplavy pozdĺž rieky Mississippi či veľké suchá na juhu krajiny.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára