štvrtok 26. mája 2011

Tornáda znovu zasiahli viaceré americké štáty

Silný dážď, krupobitie a blesky zasiahli v noci nadnes americké mesto Memphis, kde úrady vydali varovanie pred tornádom. Hoci hrozivé oblaky vykazovali istú rotáciu, tornáda tam hlásené neboli.
Vo viacerých štátoch USA spôsobili silné búrky a menšie tornáda znovu problémy. Americkí meteorológovia vydali varovania pred tornádom v oblastiach severovýchodne od Texasu, cez údolie rieky Mississippi až po Ohio.
Zatiaľ však neboli informácie
 o obetiach stredajších búrok. Počet obetí utorkových tornád v Arkansase, Oklahome a Kansase stúpol na 15 osôb. V meste Joplin v Missouri zahynulo v nedeľu 125 ľudí pri tornáde s najväčším počtom obetí od roku 1950.
Na juhu Indiany utrpelo 12 ľudí menej vážne zranenia v dôsledku tornáda, ktoré zasiahlo pásmo pozdĺž diaľnice východne od Bedfordu. K zraneniam osôb došlo aj v karavanovom mestečku západne od Bloomingtonu.
 Sedalia v americkom štáte Missouri tornádo zničilo niekoľko budov a zranilo 25 ľudí. Väčšinou boli schopní sami zájsť do nemocnice na ošetrenie. Kvôli poškodeniu školských autobusov
 tu úrady ukončili školský rok o niekoľko dní
 skôr.
Prudký vietor a dážď zúrili aj v americkom štáte Illinois, najmenej štyri búrky boli možno tornádami. Búrky poškodili elektrické vedenie
 a množstvo poľnohospodárskych budov v strednej a východnej časti Illinoisu. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára